X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
زمانی که دو کلمه درشتی و پرورش اندام را در کنار همدیگر ادا می کنیم اولین نام و یا دست کم یکی از اولین نام هایی که در ذهن آدمی تداعی شده و شکل می گیرد ruhlMarkus عظیم الجثه آلمانی است.

موجود عظیم الجثه ای که در سال 1972 میلادی در آلمان متولد شد و زمانی که در فصل تمرین قرار دارد نزدیک به 150 و اندی کیلوگرم وزن دارد.
این موجود درشت قامت و غول آسا زمانی که بدن را کات کرده و وارد رقابت ها می شود در اغلب موارد وزنی در حدود 130 کیلوگرم دارد!

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  1.JPG
نمایش ها: 28
حجم:  29.7 کیلو بایت


با این حجم عظیم از عضله و با بازوها و زیر بغل هایی که از حد و اندازه بزرگی هم رد شده است یک بار در سال 1999 در رقابت های مستر المپیا دهم شده است.
یک بار هم در سال 2000 در همین رقابت ها هفتم شده است و سال بعد در این رقابت ها چهاردهم شده است و سال 2002 هم هشتم شده است.
در رقابت های سال 2006 هم به مقامی بهتر از هشتمی نرسیده است.
به اتکای حجم درشت و باور نکردنی که با خود دارد هر گاه نتایج رقابت های مستر المپیا هم اعلام شده و بر خلاف انتظار خود زودتر از موعد مجبور به ترک سن می شود و احساس ناراحتی و ناخرسندی عمیق کرده و حق خود را بیشتر از این می داند.
منکر این حقیقت نمی توان شد که پر کردن بدن برای افرادی که قدهای بلند و استخوان بندی های درشت دارند کاری بسیار طاقت فرسا و بسیار دشوار است.
این در حالی است که پر کردن بدن برای افراد ریز نقش و کوتاه قد که استخوان بندی ریزی نیز دارند به مراتب سهل تر و دست یافتنی تر بوده است.
ولی با این وجود ruhlMarkus عظیم الجثه به خوبی موفق به افزایش حجم دیوانه وار عضلات خود شده است!
اگر به تصور بالا دقت کنید حجم منحصر به فرد و غیر قابل تصور سرشانه ها، زیر بغل ها، بازوها و ... به خوبی در این تصویر پیداست.
ولی بارها و بارها دیده اید که این حجم باور نکردنی از عضله خالص، در حجم هایی شکست را پذیرا است که حجم شان در قیاس با این حجم که در تصویر می بینید عملاً هیچ است.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  2.jpg
نمایش ها: 25
حجم:  38.4 کیلو بایت


در این قسمت از بحث، تصویری مقایسه ای از Markus Ruhl و Frank Zane را می بینید که گویای این حقیقت است که پرورش اندام در حجم و درشتی خلاصه نمی شود و به قول شاعر، هزار نکته باریک تر ز موی اینجاست.
در مورد مارکوس رول و حجمی که با خود دارد و در مورد ناکامی هایی که داشته است مختصری صحبت کردیم و گفتیم به استناد حجمی که با خود دارد و در حین فیگور، گویی که از شدت حجم و بزرگی در حال انفجار بوده و یا پروتز در قسمت های مختلف بدن خود و از جمله در سرشانه و جلو بازو و در زیر بغل هایش کار گذاشته شده است هرگز از نتایجی که کسب کرده است راضی نیست ولی این جناب Frank Zane که در تصویر زیر فیگور وی را می بینید کیست؟

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  3.jpg
نمایش ها: 14
حجم:  10.8 کیلو بایت

در سال 1942 در کالیفرنیا متولد شد و قدی کوتاه تر و استخوان بندی ریزتری نسبت به Ruhl دارد و در روز رقابت هایی که انجام داده و قهرمانی و حتی مقام اولی را به نام خود ثبت کرده است نیز تنها و تنها 81 کیلوگرم وزن داشته است!
وزن 81 کیلوگرمی این قهرمان قدیمی را با وزن 130 کیلوگرمی Ruhl مقایسه کرده و با مقایسه تصاویر فیگور این دو ورزشکار نیز به تفاوت های فاحشی که این دو در حجم دارند بیاندیشید!
این دو هرگز با هم در یک دوره رقابت نکرده اند چون تفاوت سنی بسیار زیادی دارند ولی از نظر زیبایی شناسی پرورش اندام قطع به یقین می توان گفت که اگر این دو بدن در حد و اندازه های این دو تصویر که هر دو را در اوج نشان می دهد با یکدیگر رقابت می کردند داوران و حتی تماشاچیان و آرای عمومی نیز قهرمانی را به فرانک ریز نقش می داد حتی اگر 50 کیلوگرم سبک تر و کم حجم تر از رول باشد!
Frank Zane نیز از جمله قهرمانان عهد عتیق است که در رقابت های مستر المپیا عناوین خیره کننده ای کسب کرده است که کمابیش با آنها آشنا هستید.
دوباره به تصویر مقایسه این دو قهرمان که دیدید باز می گردیم. در این تصویر به روشنی پیداست که Markus Ruhl در حدود دو برابر Frank Zane است و حجمی که در بازوهای Markus Ruhl می بینید و رگی به اندازه شلنگ نیم اینچی آب نیز از روی آن رد شده است اصلا قابل قیاس با حجم بازوهای Frank Zane نیست.
حجم باقی قسمت های بدن نیز بیش از دو برابر حجم Frank Zane است ولی با این وجود تناسب و زیبایی که در بدن Frank Zane مشاهده می شود در کوه حجم و در کوه عضله ای که Markus Ruhl نامیده می شود به چشم نمی خورد و تناسب و زیبایی عنصری است که تحت الشعاع حجم و درشتی قرار گرفته و مفقود شده است.